Tým Jasněnka

Blanka Chlebíková

Je průvodkyní v Jasněnce a spolupracuje se školou Jasan v rámci Dnů D.

Původně jsem vystudovaná dětská zdravotní sestra. Po krátké praxi na ortopedii jsem pracovala 14 let v zařízeních pro mentálně postižené děti jako zdravotník, pedagog, pracovník v přímé péči.

Tři roky jsem provázela děti v Jasánku.

Současně jsem byla aktivní jako masérka, učitelka afrického tance a realizovala se ve výtvarné a hudební sféře. Pořádám a spolupracuji na akcích pro ženy, na přechodových a jiných rituálech.

Práce s lidmi mě baví a ve spojení s přírodou je to má cesta k Sobě.

Aneta Mižíková

Bydlím na Hukvaldech v rodinném domečku. Mám ráda přírodu a zvířata, kterých máme doma spoustu. Hraji na různé hudební nástroje a ráda zkouším nové věci.

Vystudovala jsem střední uměleckou školu – obor produktový design. Během studia jsem zjistila, že práce za počítačem mě nenaplňuje. Volný čas jsem vždy trávila v přírodě, u koní, prostě venku.

Ráda jsem s dětmi, které mě baví svou zvídavostí, svým bezstarostným pohledem na svět plným fantazie, tím jak umí být samy sebou. Pořádala jsem pro děti různé přespávačky ve stanech, zábavné akce, v létě nechyběly dětské tábory a dobrodružné výlety. Měla jsem tu možnost dělat asistentku postiženému chlapci a holčičce se sluchovým omezením u hipoterapie. Hodně přínosné pro mě také bylo režírovat dramatický kroužek pro 10 dětí ve věku 5-12 let, mezi kterými byl chlapeček s ADHD a holčička se sluchovým postižením.

Po škole jsem absolvovala kurz asistenta pedagoga, abych mohla být dětem blíž. Díky praxi pro tento kurz jsem se dostala do Jasánku. Jsem moc ráda, že nyní můžu být dětem průvodkyní v Jasněnce a trávit s nimi čas venku, v lese, v přírodě takové, jaká je.