Zakladatelky spolku

Voda, oheň, země, vzduch - čtyři elementy, které se proměňují, prolínají, doplňují, podporují a tvoří. Čtyři rozdílné ženy, maminky malých dětí, které se sešly v Beskydech ve stejný čas na stejném místě a začaly tvořit...

Rosteme s dětmi, z. s. vznikl 23.6.2016. Založily jsme ho my čtyři ženy, maminky našich, tehdy předškolních dětí. Vznikl lesní klub Jasánek v Krásné, ve kterém jsme pečovaly o naše malé děti a děti přátel. Kromě bytí s dětmi v přírodě jsme pořádaly i rukodělné, tvořivé dílny pro občany Raškovic a okolí a připomínaly si tradice našich předků v beskydských horách.

Stejně jako roste strom, rostou i naše děti, rosteme my i náš spolek. Rosteme s dětmi, z.s. aktuálně provozuje lesní klub pro různé věkové skupiny dětí na více místech – Mini Jasánek a Jasánek Krásná, Jasněnka Malenovice, školní parta Jasan Pržno.

Pečujeme o spolek, o náš celistvý strom a jeho kořeny. Jednotlivým větvím dáváme prostor pro svobodný růst, vlastní zkušenosti a poznání s tím, že nás spojují ony čtyři pilíře a společný cíl – růst s našimi dětmi. Lenka, Míša a Vlaďka v Beskydech, Iva v Jizerských horách pro jasanové domškoláky jako podpora v naší kmenové škole Masarykova ZŠ Tanvald.