Tým Jasánek

Kateřina Ševčíková

Průvodkyně a koordinátorka

Největší inspirací v mém životě se mi stala příroda a mé dvě děti. Díky nim jsem se začala zabývat netradičními směry výchovy a respektujícím přístupem. V Jasánku si čím dál více uvědomuji, že stejně jako my učíme děti, tak také ony učí nás – Rosteme s dětmi. V dětech se snažím podporovat jejich přirozenou schopnost být šťastné a radovat se z maličkostí, naplňovat jejich touhu po vědění a zkoušení nových věcí, učit je prožitkem a hrou.

Miluji, když mohu rukama vytvořit něco smysluplného, potřebného. Ráda šiji, hraji na kytaru, tvořím ze dřeva a přírodních materiálů. Během roku pečuji o permakulturní zahradu. Baví mě vracet se k tradicím, řemeslům a hodnotám našich předků a učit se moudrosti přírody spolu s dětmi.

V Jasánku se kromě průvodcování věnuji i koordinaci. Komunikuji s rodiči, novými zájemci a snažím se, aby vše fungovalo, jak má.

Veronika Dyrčíková

Průvodkyně

Narodila jsem se ve vesnici Karpentná – Třinec. Již od dětství jsem se starala se svými třemi sourozenci a rodiči o velký statek a taktéž o pěstování zeleniny. Toto období bylo náročné, ale jsem vděčná za to, co jsem se jako malá naučila.

Nyní žiji ve Frýdku-Místku a stále se ráda vracím na rodinnou zahradu, kterou miluji dodnes a kde sadím mnoho bylinek, ze kterých vytvářím tinktury, mastičky, mýdla a soli do koupele.

Má práce byla většinou v restauračním provozu, ale jednoho dne přišla nabídka práce chůvy, neváhala jsem a udělala si kurz chůvy a najednou se začal život měnit. Být v blízkosti těchto malých čistých bytůstek je opravdu úžasné a nejen je můžeme něco učit, naopak i oni nás.

Moje životní cesta mě zavedla i k výrobě string obrazů, malování na trička, tvorba lapaču snů a mnoho dalšího.

Tak jako miluji děti, miluji i hru na hudební nástroje, které mě doprovázejí při mých Muzikorelaxacích (handpan, brumle, tibetské misy, didgeridoo atd.).

Zuzana Řezníčková

Průvodkyně

Pocházím z Ostravy, ale spoustu volného času v dětství jsem trávila u prarodičů na Oravě, byly to dobrodružné chvíle, měli jsme možnost se starat o zvířata, pomáhali jsme na poli, chystali dřevo na zimu, sbírali borůvky a bylinky a slýchávali historky o častých návštěvách medvědů a vlků.

Studovala jsem sociální práci a v tomto oboru pracovala. Velkým životním zlomem pro mě bylo přestěhování se z města do krásného prostředí Palkovických hůrek a narození dětí. Přiblížila jsem se přírodě a byl to čas zkoumání výchovných přístupů k dětem, úžas nad jejich moudrostí, učení se trpělivosti a rozvoj sama sebe. Mám ráda veselé barvy, přírodu, hudbu, tanec, pohyb, dobré jídlo, práci na zahradě, tvoření, humor, knihy, když můžu, tak se otužuju, baví mě osobní rozvoj a fascinuje mě moudrost života, stále se učím důvěře v život. Těším se na čas v Jasánku.